fbpx Skip to content

ODCINEK 3. TECHNOLOGIE. Z cyklu poznajemy deski LONGWAVE Boards

5 grudnia, 2020

Zapraszamy na 3 odcinek na naszym blogu pod tytułem „TECHNOLOGIE” czyli odpowiemy min. na pytania; Jak zbudowane są deski LONGWAVE? Z jakich materiałów są zrobione? Skąd pomysł na kształt desek? oraz nasz pomysł czyli „piasek z plaży”. To wszystko znajdziesz w trzecim odcinku naszego bloga!

Here We Go! 

Odcinek 3. Technologie. Z cyklu poznajemy deski LONGWAVE Boards.

  1. Jak powstają deski LONGWAVE Boards?
  2. Gdzie produkujemy deski LONGWAVE?. 
  3. Nasz unikatowy kształt!
  4. Budowa desek LONGWAVE Boards
  1. Jak powstają deski LONGWAVE Boards?

Deski zaprojektowane zostały ze współpracy z biurem projektowym Mindsailors Design Studio, który dał nam możliwość stworzenia wizualizacji, aby osiągnąć zamierzony cel projektowy. Tysiące spotkań, stworzonych prototypów, testów a to wszystko po to, żeby jak najlepiej dopracować finalny produkt, aby spełniał nasze oczekiwania. 

2. Gdzie produkujemy deski LONGWAVE?

Jako, że najlepsze projekty powstają w garażu nasze dechy również są projektowane oraz malowane w naszym przydomowym garażu. To podkreśla z pewnością naszą wyjątkowość produkcyjną jako produkt “customowy” co to znaczy? Każda wyprodukowana decha jest inna. 3. Nasz unikatowy kształt.

Z pewnością jeśli chodzi o nasz design desek wyróżnia się na tle innych producentów. Nasz kształt został zaprojektowany na bazie klasycznych desek surfingowych, aby jak najwyraźniej utożsamić się z deskami surfboard i móc przenieść “ridera” z fali na beton. Dodatkowo na każdym naszym produkcie, aby zminimalizować wagę deski oraz jeszcze bardziej pokazać, że mamy do czynienia z Surfem zaprojektowaliśmy w swojej technologii pad antypoślizgowy BLACK DIAMOND 3D z naszym logo. Ten dodatkowy element jest wykonywany specjalne na zamówienie w połączeniu z “bambusem” nadaje desce jeszcze lepszych kształtów i wizualnego wyglądu.  

 

Budowa desek LONGWAVE Boards

DREWNO BAMBUSOWE

Deski LONGWAVE są zbudowane w 100% z drewna bambusowego o konstrukcji 3 warstwowej. Bambus – materiał EKO, bardzo wytrzymały, odporny na uderzenia a zarazem lekki. Dodatkowo klasyczny i nowoczesny. Ze względu na to, że drewno jest pochodzenia naturalnego każdy model deski jest inny a zarazem unikatowy. #designyourwave

 

PAD BLACK DIAMOND 3D LONGWAVE

W celu zmniejszenia wagi oraz nadaniu cech i wyglądu deski surfingowej na naszych dechach znajdziecie oryginalne pady antypoślizgowe LONGWAVE w kształcie diamentu 3D. Struktura i kształt jak w klasycznych dechach surfboard.

GRIP

Grip – Czyli powierzchnia antypoślizgowa. Nowością w naszych deskach jest stosowanie powierzchni pokrytej z naszej Bałtyckiej plaży. W ten sposób uzyskujemy większą przyczepność podczas jazdy.

 

KOŁA, ŁOŻYSKA 

Koła – Rozmiar 75 mm x 51 mm, czarne. Właściwy rozmiar we właściwej desce. Durometr 78A. Stosowane łożyska Abec 9 pozwalają na optymalną wydajność podczas jazdy i z pewnością dostarczą nam dużo dobrej zabawy.Nasze deski to produkty, które powstały z miłości i pasji do sportu. Chęci cały czas tworzenia czegoś, świeżego a przede wszystkim wprowadzenia czegoś nowego, nowej technologii do świata oraz poznawania i zarażenia nim ludzi. Jednak naszą największą wartością i osiągnięciem, którą wprowadzamy na rynek to własna opracowana technologia “truck”. 

W następnym odcinku to właśnie tam skupimy całą uwagą na budowie, konstrukcji oraz wyjątkowość naszych mechanizmów opracowanych razem z najlepszych biurem projektowym w Polsce – Mindsailors Design Studio.

Stay tuned – Trucki by longwave boards 

Enjoy!

#designyourwave #longwaveboards #preorderboards

PODSUMOWANIE ROKU 2022

PODSUMOWANIE ROKU 2022 LONGWAVE W DZIEŃ DOBRY TVN Wyjazd Boże ciało – Rozpoczęcie sezonu z LONGWAVE CAMP – Łączymy pokolenia.
Czytaj

RELACJA Z LONGWAVE CAMPS 2022

LONGWAVE CAMP 22’  Kolejny fantastyczny sezon za nami. W tym roku zostały pobite liczne rekordy. Ilość uczestników w całym sezonie
Czytaj

PRZYGOTUJ SIĘ DO SEZONU Z LONGWAVE CAMP

Przygotuj się do sezonu z LONGWAVE CAMP  W tym roku wychodzimy naprzeciw naszym młodym uczestnikom obozów. Oprócz standardowych rozmiarów bluz
Czytaj